, , , ,

Keputusan Liga Europa UEL 2016-17

Keputusan Liga Europa UEL 2016-17 Peringkat Kumpulan. Liga Europa UEL adalah musim ke-46 perlawanan kelab bola sepak sekunder Eropah yang dianjurkan oleh UEFA , dan musim kelapan sejak ia dinamakan semula dari Piala UEFA ke UEFA Europa League. UEFA 2017 Europa League Final akan dimainkan di Friends Arena di Solna, Sweden. Berikut adalah Keputusan Liga Europa UEL 2016-17 yang dapat dikongsikan pada anda semua.

Keputusan Liga Europa UEL 2016-17 Pemenang 2016-17 UEFA Europa League automatik akan melayakkan diri untuk 2017-18 UEFA Champions League , dan akan bertanding dengan pemenang 2016-17 UEFA Champions League di dalam UEFA Super Cup 2017. Sevilla telah menjuarai UEFA Europa Leagua sebanyak tiga kali berturut-turut (2014, 2015, 2016) sekaligus mencatatkan kemenangan kelima buat mereka. Mereka berkelayakan untuk 2016-17 peringkat kumpulan UEFA Champions League sebagai pemegang gelaran Europa League , dan tidak akan menyertai 2016-17 UEFA Europa League melainkan mereka berakhir ketiga dalam kumpulan Liga Juara-Juara mereka.

Sebanyak 64 pasukan akan bertanding di Kejohanan Liga Europa UEL 2016-17 kali ini dan akan memasuki 12 Kumpulan yang bakal diundi pada malam 26 Ogos 2016. 32 pasukan yang layak daripada peringkat ini mara ke peringkat-peringkat kalah mati, sehinggalah perlawanan akhir di sebuah stadium yang ditentukan. Kejohanan ini telah dimenangi oleh 27 buah kelab lain, 12 di mana telah memenangi gelaran lebih daripada sekali. Sevilla telah menjuarai kejohanan ini sebanyak lima kali dan di ikuti Liverpool, Juventus dan Inter Milan yang telah menjuarai kejohanan ini sebanyak tiga kali.

Keputusan Liga Europa UEL 2016-17

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan A[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 Man. United 3 2 1 6
2 Feyenoord 3 2 1 6
3 Fenerbahçe 3 1 1 1 4
4 FC Zorya 3 1 2 1
  • 16 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • Feyenoord 1 – 0 Man. United 
    • FC Zorya 1 – 1 Fenerbahçe 
  • 30 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • Man. United 1 – 0 FC Zorya
    • Fenerbahçe 1 – 0 Feyenoord
  • 21 Okt 2016 (3.05 pagi)
    • Man. United 4 – 1 Fenerbahçe
    • Feyenoord 1 – 0 FC Zorya
  • 4 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • Fenerbahçe vs Man. United
    • FC Zorya vs Feyenoord
  • 25 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • Man. United vs Feyenoord
    • Fenerbahçe vs FC Zorya
  • 9 Dis 2016 (2.00 pagi)
    • FC Zorya vs Man. United
    • Feyenoord vs Fenerbahçe

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan B[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 Olympiacos 3 2 1 6
2 APOEL
3 2 1 6
3 Young Boys 3 1 1 1 4
4 FC Astana 3 1 2 1
  • 16 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • Young Boys 0 – 1 Olympiacos 
    • APOEL 2 – 1 FC Astana
  • 30 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • FC Astana 0 – 0 Young Boys
    • Olympiacos 0 – 1 APOEL
  • 21 Okt 2016 (3.05 pagi)
    • Young Boys 3 – 1 APOEL
    • Olympiacos 4 – 1 FC Astana
  • 4 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • APOEL vs Young Boys
    • FC Astana vs Olympiacos
  • 25 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • Olympiacos vs Young Boys
    • FC Astana vs APOEL
  • 9 Dis 2016 (2.00 pagi)
    • Young Boys vs FC Astana
    • APOEL vs Olympiacos

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan C[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 Anderlecht 3 1 2 5
2 St-Étienne 3 1 2 5
3 FSV Mainz 05 3 1 2 5
4 Qäbälä FK
3 3  0
  • 16 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • FSV Mainz 05 1 – 1 St-Étienne 
    • Anderlecht 3 – 1 Qäbälä FK
  • 30 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • Qäbälä FK 2 – 3 FSV Mainz 05
    • St-Étienne 1 – 1 Anderlecht
  • 21 Okt 2016 (3.05 pagi)
    • FSV Mainz 05 1 – 1 Anderlecht
    • St-Étienne 1 – 0 Qäbälä FK
  • 4 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • Anderlecht vs FSV Mainz 05
    • Qäbälä FK vs St-Étienne
  • 25 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • St-Étienne vs FSV Mainz 05
    • Qäbälä FK vs Anderlecht
  • 9 Dis 2016 (2.00 pagi)
    • FSV Mainz 05 vs Qäbälä FK
    • Anderlecht vs St-Étienne

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan D[/button]

POST MENARIK  Tarikh Dan Lokasi Ujibakat Mentor Milenia 2017 TV3
 No Pasukan P M S K Mt
1 FC Zenit 3 3 9
2 Dundalk FC
3 1 1 1 4
3 M. Tel-Aviv 3 1 2 3
4 AZ Alkmaar 3 1 2 1
  • 16 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • M. Tel-Aviv 3 – 4 FC Zenit
    • AZ Alkmaar 1 – 1 Dundalk FC
  • 30 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • FC Zenit 5 – 0 AZ Alkmaar
    • Dundalk FC 1- 0 M. Tel-Aviv
  • 21 Okt 2016 (3.05 pagi)
    • Dundalk FC 1 – 2 FC Zenit
    • AZ Alkmaar 1 – 2 M. Tel-Aviv
  • 4 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • FC Zenit vs Dundalk FC
    • M. Tel-Aviv vs AZ Alkmaar
  • 25 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • FC Zenit vs M. Tel-Aviv
    • Dundalk FC vs AZ Alkmaar
  • 9 Dis 2016 (2.00 pagi)
    • AZ Alkmaar vs FC Zenit
    • M. Tel-Aviv vs Dundalk FC

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan E[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 AS Roma 3 1 2  0 5
2 Austria Wien 3 1 2  0 5
3 FC Astra Giurgiu
3 1 2 3
4 FC Viktoria Plzeň
3 2  1 2
  • 16 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • FC Viktoria Plzeň 1 – 1 AS Roma
    • FC Astra Giurgiu 2 – 3 Austria Wien
  • 30 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • AS Roma 4 – 0 FC Astra Giurgiu
    • Austria Wien 0 – 0 FC Viktoria Plzeň
  • 21 Okt 2016 (3.05 pagi)
    • AS Roma 3 – 3 Austria Wien
    • FC Viktoria Plzeň 1 – 2 FC Astra Giurgiu
  • 4 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • Austria Wien vs AS Roma
    • FC Astra Giurgiu vs FC Viktoria Plzeň
  • 25 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • AS Roma vs FC Viktoria Plzeň
    • Austria Wien vs FC Astra Giurgiu
  • 9 Dis 2016 (2.00 pagi)
    • FC Astra Giurgiu vs AS Roma
    • FC Viktoria Plzeň vs Austria Wien

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan F[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 KRC Genk 3 2 1 6
2 Sassuolo Calcio 3 1 1 1 4
3 Rapid Wien 3 1 1 1 4
4 Athletic Bilbao 3 1 2 3
  • 16 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • Sassuolo Calcio 3 – 0 Athletic Bilbao
    • Rapid Wien 3 – 2 KRC Genk
  • 30 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • Athletic Bilbao 1 – 0 Rapid Wien
    • KRC Genk 3 – 1 Sassuolo Calcio
  • 21 Okt 2016 (3.05 pagi)
    • KRC Genk 2 – 0 Athletic Bilbao
    • Rapid Wien 1 – 1 Sassuolo Calcio
  • 4 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • Athletic Bilbao vs KRC Genk
    • Sassuolo Calcio vs Rapid Wien
  • 25 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • Athletic Bilbao vs Sassuolo Calcio
    • KRC Genk vs Rapid Wien
  • 9 Dis 2016 (2.00 pagi)
    • Rapid Wien vs Athletic Bilbao
    • Sassuolo Calcio vs KRC Genk

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan G[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 AFC Ajax 3 2 1 7
2 Celta Vigo 3 1 2 5
3 Standard Liège 3 2 2 2
4 Panathinaikos 3 1 2 1
  • 16 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • Panathinaikos 1 – 2 AFC Ajax
    • Standard Liège 1 – 1 Celta Vigo
  • 30 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • AFC Ajax 1 – 0 Standard Liège
    • Celta Vigo 2 – 0 Panathinaikos
  • 21 Okt 2016 (1.00 pagi)
    • Celta Vigo 2 – 2 AFC Ajax
    • Standard Liège 2 – 2 Panathinaikos
  • 4 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • AFC Ajax vs Celta Vigo
    • Panathinaikos vs Standard Liège
  • 25 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • Celta Vigo vs Standard Liège
    • AFC Ajax vs Panathinaikos
  • 9 Dis 2016 (4.05 pagi)
    • Standard Liège vs AFC Ajax
    • Panathinaikos vs Celta Vigo

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan H[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 Shakhtar Donetsk 3 3 6
2 KAA Gent 3 1 1 1 4
3 SC Braga 3 2 1 2
4 Konyaspor 3 1 2 1
  • 16 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • SC Braga 1 – 1 KAA Gent
    • Konyaspor 0 – 1 Shakhtar Donetsk
  • 30 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • Shakhtar Donetsk 2 – 0 SC Braga
    • KAA Gent 2 – 0 Konyaspor
  • 21 Okt 2016 (1.00 pagi)
    • Konyaspor 1 – 1 SC Braga
    • Shakhtar Donetsk 5 – 0 KAA Gent
  • 4 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • SC Braga vs Konyaspor
    • KAA Gent vs Shakhtar Donetsk
  • 25 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • KAA Gent vs SC Braga
    • Shakhtar Donetsk vs Konyaspor
  • 9 Dis 2016 (4.05 pagi)
    • SC Braga vs Shakhtar Donetsk
    • Konyaspor vs KAA Gent

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan I[/button]

POST MENARIK  Semakan Keputusan Rayuan 2 UPU 2016
 No Pasukan P M S K Mt
1 FC Schalke 04 3 3 9
2 FC Krasnodar 3 2 1 6
3 OGC Nice 3 1 2 3
4 FC Salzburg 3 3
  • 16 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • OGC Nice 0 – 1 FC Schalke 04
    • FC Salzburg 0 – 1 FC Krasnodar
  • 30 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • FC Schalke 04 3 – 1 FC Salzburg
    • FC Krasnodar 5 – 2 OGC Nice
  • 21 Okt 2016 (1.00 pagi)
    • FC Salzburg 0 – 1 OGC Nice
    • FC Krasnodar 0 – 1 FC Schalke 04
  • 4 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • OGC Nice vs FC Salzburg
    • FC Schalke 04 vs FC Krasnodar
  • 25 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • FC Schalke 04 vs OGC Nice
    • FC Krasnodar vs FC Salzburg
  • 9 Dis 2016 (4.05 pagi)
    • OGC Nice vs FC Krasnodar
    • FC Salzburg vs FC Schalke 04

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan J[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 ACF Fiorentina  3 2 1 7
2 PAOK FC  3 1 1 1 4
3 Qarabağ FK  3 1 1 1 4
4 FC Slovan Liberec  3 1 2 1
  • 16 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • PAOK FC 0 – 0 ACF Fiorentina
    • Qarabağ FK 2 – 2 FC Slovan Liberec
  • 30 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • ACF Fiorentina 5 – 1 Qarabağ FK
    • FC Slovan Liberec 1 – 2 PAOK FC
  • 21 Okt 2016 (1.00 pagi)
    • Qarabağ FK 2 – 0 PAOK FC
    • FC Slovan Liberec 1 – 3 ACF Fiorentina
  • 4 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • PAOK FC vs Qarabağ FK
    • ACF Fiorentina vs FC Slovan Liberec
  • 25 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • ACF Fiorentina vs PAOK FC
    • FC Slovan Liberec vs Qarabağ FK
  • 9 Dis 2016 (4.05 pagi)
    • PAOK FC vs FC Slovan Liberec
    • Qarabağ FK vs ACF Fiorentina

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan K[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 Sparta Praha  3  2 1  6
2 Southampton  3  1 1 1  4
3 H. Beer-Sheva  3  1 1 1 4
4 Inter Milan  3  1 2  3
  • 16 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • Inter Milan 0 – 2 H. Beer-Sheva
    • Southampton 0 – 3 Sparta Praha
  • 30 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • Sparta Praha 3 – 1 Inter Milan
    • H. Beer-Sheva 0 – 0 Southampton
  • 21 Okt 2016 (1.00 pagi)
    • Inter Milan 1 – 0 Southampton
    • H. Beer-Sheva 0 – 1 Sparta Praha
  • 4 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • Sparta Praha vs H. Beer-Sheva
    • Southampton vs Inter Milan
  • 25 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • H. Beer-Sheva vs Inter Milan
    • Sparta Praha vs Southampton
  • 9 Dis 2016 (4.05 pagi)
    • Inter Milan vs Sparta Praha
    • Southampton vs H. Beer-Sheva

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]Kumpulan L[/button]

 No Pasukan P M S K Mt
1 Villarreal CF
3 1 2 5
2 Osmanlıspor 3 1 1 1 4
3 FC Zürich 3 1 1 1 4
4 FC Steaua Bucureşti 3 2 1 2
  • 16 Sept 2016 (3.05 pagi)
    • Villarreal CF 2 – 1 FC Zürich
    • Osmanlıspor 2 – 0 FC Steaua Bucureşti
  • 30 Sept 2016 (1.00 pagi)
    • FC Steaua Bucureşti 1 – 1 Villarreal CF
    • FC Zürich 2 – 1 Osmanlıspor
  • 21 Okt 2016 (1.00 pagi)
    • Osmanlıspor 2 – 2 Villarreal CF
    • FC Steaua Bucureşti 1 – 1 FC Zürich
  • 4 Nov 2016 (4.05 pagi)
    • FC Zürich vs FC Steaua Bucureşti
    • Villarreal CF vs Osmanlıspor
  • 25 Nov 2016 (2.00 pagi)
    • FC Zürich vs Villarreal CF
    • FC Steaua Bucureşti vs Osmanlıspor
  • 9 Dis 2016 (4.05 pagi)
    • Villarreal CF vs FC Steaua Bucureşti
    • Osmanlıspor vs FC Zürich
Keputusan Liga Europa UEL 2016-17 akan dikemaskini setelah perlawanan tamat

What do you think?

-1 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%

(Visited 177 times, 1 visits today)

One Ping

  1. Pingback:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *