in , ,

Keputusan Olahraga Sukan Olimpik Rio 2016

Keputusan Olahraga Sukan Olimpik Rio 2016. Acara Olahraga menawarkan 47 pingat emas Sukan Olimpik Rio 2016 yang akan bermula 3 Ogos 2016 sehingga 21 Ogos 2016. Kesemua acara Olahraga akan diadakan di Stadium Olympic, Ri de Janeiro, Brazil. Bagi yang kesempatan ke sana untuk menyaksikan acara yang akan berlangsung masuk adalah percuma. Berikut adalah Keputusan Olahraga Sukan Olimpik Rio 2016 yang dapat dikongsikan pada anda semua.

Keputusan Olahraga Sukan Olimpik Rio 2016

Keputusan Olahraga Sukan Olimpik Rio 2016

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]12 Ogos 2016[/button]

  • 10000m Wanita
    • Emas – Almaz Ayana (Ethiopia)
    • Perak – Vivian Cheruiyot (Kenya
    • Gangsa – Tirunesh Dibaba (Ethiopia)
  • 20km Berjalan Kaki Lelaki
    • Emas – Wang Zhen (China)
    • Perak – Cai Zelin (China)
    • Gangsa – Bird-Smith Dane (Australia)
  • Lontar Peluru Wanita
    • Emas – Carter Michelle (Amerika Syarikat)
    • Perak – Adams Valerie (New Zealand)
    • Gangsa – Marton Anita (Hungary)

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]13 Ogos 2016[/button]

  • Lempar Cakera Lelaki
    • Emas – Harting Christoph (Jerman)
    • Perak – Malachowski Piotr (Poland)
    • Gangsa – Jasinski Daniel (Jerman)
  • Lompat Jauh Lelaki

    • Emas – Henderson Jeff (Amerika Syarikat)
    • Perak – Manyonga Luvo (Afrika Selatan)
    • Gangsa – Rutherford Greg (British)
  • 10000m Lelaki
    • Emas – Farah Mohamed (British)
    • Perak – Tanui Paul Kipngetich (Kenya)
    • Gangsa – Tola Tamirat (Ethiopia)
  • Hepthathlon Wanita
    • Emas – Thiam Nafissatou (Belgium)
    • Perak – Ennis-Hill Jessica (British)
    • Gangsa – Theisen Eaton Brianne (Kanada)
  • 100m Wanita
    • Emas – Thompson Elaine (Jamaica)
    • Perak – Bowie Tori (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Fraser-Pryce Shelly-Ann (Jamaica)

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]14 Ogos 2016[/button]

  • Maraton Wanita
    • Emas – Jemima Jelagat Sumgong (Kenya)
    • Perak – Eunice Jepkirui Kirwa (Bahrain)
    • Gangsa – Mare Dibaba (Ethiopia)
  • Lompat Kijang Wanita
    • Emas – Caterine Ibarguen (Colombia)
    • Perak – Yulimar Rojas (Venezuela)
    • Gangsa – Olga Rypakova (Kazakhstan)
  • 400m Lelaki
    • Emas – Wayde Van Niekerk (Afrika Selatan)
    • Perak – Kirani James (Grenada)
    • Gangsa – Lashawn Merritt (Amerika Syarikat)
  • 100m Lelaki
    • Emas – Usain Bolt (Jamaica)
    • Perak – Justin Gatlin (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Andre De Grasse (Kanada)

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]15 Ogos 2016[/button]

  • Lontar Tukul Besi Wanita
    • Emas – Anita Wlodarczyk (Poland)
    • Perak – Wenxiu Zhang (China)
    • Gangsa – Sophie Hitchon (British)
  • 800m Lelaki
    • Emas – David Lekuta Rudisha (Kenya)
    • Perak – Taoufik Makhloufi (Algeria)
    • Gangsa – Clayton Murphy (Amerika Syarikat)
  • 400m Wanita
    • Emas – Shaunae Miller (Bahamas)
    • Perak – Allyson Felix (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Shericka Jackson (Jamaica)
  • 3000m Lari Berhalangan Wanita
    • Emas – Ruth Jebet (Bahrain)
    • Perak – Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Kenya)
    • Gangsa – Emma Coburn (Amerika Syarikat)
  • Lompat Bergalah Lelaki
    • Emas – Thiago Braz Da Silava (Brazil)
    • Perak – Renaud Lavillenie (Perancis)
    • Gangsa – Sam Kendricks (Amerika Syarikat)
POST MENARIK  Jersi Pasukan Liga Malaysia 2017

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]16 Ogos 2016[/button]

  • Lompat Kijang Lelaki
    • Emas – Christian Taylor (Amerika Syarikat)
    • Perak – Will Claye (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Bin Dong (China)
  • 110m Lari Berpagar Lelaki
    • Emas – Omar Mcleod (Jamaica)
    • Perak – Orlando Ortega (Sepanyol)
    • Gangsa – Dimitri Bascou (Perancis)
  • Lempar Cakera Wanita
    • Emas – Sandra Perkovic (Croatia)
    • Perak – Melina Robert-Michon (Perancis)
    • Gangsa – Denia Caballero (Cuba)
  • Lompat Tinggi Lelaki
    • Emas – Derek Drouin (Kanada)
    • Perak – Mutaz Essa Barshim (Qatar)
    • Gangsa – Bohdan Bondarenko (Ukraine)
  • 1500m Wanita
    • Emas – Faith Chepngetich Kipyegon (Kenya)
    • Perak – Genzebe Dibaba (Ethiopia)
    • Gangsa – Jennifer Simpson (Amerika Syarikat)

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]17 Ogos 2016[/button]

  • 3000m Lari Berhalangan Lelaki
    • Emas – Conseslus Kipruto (Kenya)
    • Perak – Evan Jager (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Mahiedine Mekhissi (Perancis)
  • Lompat Jauh Wanita
    • Emas – Tiana Bartoletta (Amerika Syarikat)
    • Perak – Brittney Reese (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Ivana Spanovic (Serbia)
  • 200m Wanita
    • Emas – Elaine Thompson (Jamaica)
    • Perak – Dafne Schippers (Belanda)
    • Gangsa – Tori Bowie (Amerika Syarikat)
  • 100m Lari Berpagar Wanita
    • Emas – Brianna Rollins (Amerika Syarikat)
    • Perak – Nia Ali (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Kristi Castlin (Amerika Syarikat)

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]18 Ogos 2016[/button]

  • 400m Lari Berpagar Lelaki
    • Emas – Kerron Clement (Amerika Syarikat)
    • Perak – Boniface Mucheru Tumuti (Kenya)
    • Gangsa – Yasmani Copello (Turki)
  • Lontar Peluru Lelaki
    • Emas – Ryan Crouser (Amerika Syarikat)
    • Perak – Joe Kovacs (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Tomas Walsh (New Zealand)
  • Lontar Lembing Wanita
    • Emas – Sara Kolak (Croatia)
    • Perak – Sunette Viljoen (Afrika Selatan)
    • Gangsa – Barbora Spotakova (Czech Republic)
  • Dekathlon Lelaki
    • Emas – Ashton Eaton (Amerika Syarikat)
    • Perak – Kevin Mayer (Perancis)
    • Gangsa – Damian Warner (Kanada)
  • 400m Lari Berpagar Wanita
    • Emas – Dalilah Muhammad (Amerika Syarikat)
    • Perak – Sara Slott Petersen (Denmark)
    • Gangsa – Ashley Spencer (Amerika Syarikat)
  • 200m Lelaki
    • Emas – Usain Bolt (Jamaica)
    • Perak – Andre De Grasse (Kanada)
    • Gangsa – Christophe Lemaitre (Perancis)
POST MENARIK  Semakan Keputusan SPM 2016 Online Dan SMS

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]19 Ogos 2016[/button]

  • 50km Berjalan Kaki Lelaki
    • Emas – Matej Toth (Slovakia)
    • Perak – Jared Tallent (Australia)
    • Gangsa – Evan Dunfee (Kanada)
  • 20km Berjalan Kaki Wanita
    • Emas – Liu Hong (China)
    • Perak – Maria Guadalupe Gonzalez (Mexico)
    • Gangsa – Liu Xiuzhi (China)
  • Lompat Bergalah Wanita
    • Emas – Ekaterini Stefanidi (Greece)
    • Perak – Sandi Morris (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Eliza Mccartney (New Zealand)
  • Lontar Tukul Besi Lelaki
    • Emas – Dilshod Nazarov (Tajikistan)
    • Perak – Ivan Tsikhan (Belarus)
    • Gangsa – Wojciech Nowicki (Poland)
  • 5000m Wanita
    • Emas – Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenya)
    • Perak – Hellen Onsando Obiri (Kenya)
    • Gangsa – Almaz Ayana (Ethiopia)
  • 4 x 100m Lari Berganti Wanita
    • Emas – Amerika Syarikat
    • Perak – Jamaica
    • Gangsa – British
  • 4 x 100m Lari Berganti Lelaki
    • Emas – Jamaica
    • Perak – Jepun
    • Gangsa – Kanada

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]20 Ogos 2016[/button]

  • Lompat Tinggi Wanita
    • Emas – Ruth Beitia (Sepanyol)
    • Perak – Mirela Demireva (Bulgaria)
    • Gangsa – Blanka Vlasic (Croatia)
  • Lontar Lembing Lelaki
    • Emas – Thomas Rohler (Jerman)
    • Perak – Julius Yego (Kenya)
    • Gangsa – Keshorn Walcott (Trinidad & Tobago)
  • 1500m Lelaki
    • Emas – Matthew Centrowitz (Amerika Syarikat)
    • Perak – Taoufik Makhloufi (Algeria)
    • Gangsa – Nicholas Willis (New Zealand)
  • 800m Wanita
    • Emas – Caster Semenya (Afrika Selatan)
    • Perak – Francine Niyonsaba (Burundi)
    • Gangsa – Margaret Nyairera Wambui (Kenya)
  • 5000m Lelaki
    • Emas – Mohamed Farah (British)
    • Perak – Paul Kipkemoi Chelimo (Amerika Syarikat)
    • Gangsa – Hagos Gebrhiwet (Ethiopia)
  • 4 x 400m Lari Berganti Wanita
    • Emas – Amerika Syarikat
    • Perak – Jamaica
    • Gangsa – British
  • 4 x 400m Lari Berganti Lelaki
    • Emas – Amerika Syarikat
    • Perak – Jamaica
    • Gangsa – Bahamas

[button color=”” size=”” type=”round” target=”” link=””]21 Ogos 2016[/button]

  • Maraton Lelaki
    • Emas – Eliud Kipchoge (Kenya)
    • Perak – Feyisa Lilesa (Ethiopia)
    • Gangsa – Galen Rupp (Amerika Syarikat)
(Visited 896 times, 1 visits today)

One Ping

  1. Pingback:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Semakan Keputusan UiTM 2016-2017 Online

Keputusan Bolasepak Sukan Olimpik Rio 2016